Останній дзвоник 2016!
Парад геометричних фігур
Осінь 2015!
Зустрічаємо Новий 2016 рік
На ганку школи
Перший урок "Україна - єдина країна!"
Святкуємо День захисника Вітчизни
Виховна година "Мої права - моє життя"
Вивчаємо мікроскоп на уроці біології
Наводимо лад на шкільній ділянці
Весняний настрій
Святкуємо 8 Березня
Переможці гри "Геліантус"
Зустрічаємо весну 2016!
Наші красуні дівчата!
"Чудовий весняний настрій"
Летимо назустріч мріям...
Наш неповторний клас!
День здоров’я 2016!
Пікнік на День здоров’я
Відкритий урок з біології
Наша дружна класна родина!

середу, 8 березня 2017 р.

Як святкують 8 Березня у різних країнах світу?

Разом з весною до нас приходить гарне свято ніжності та жіночності – 8 Березня. Воно відчувається одразу: чоловіки активізуються, снують по магазинах, шелестять пакетами, щось купують, метушаться. До речі, не тільки наші співвітчизники стурбовані приходом «жіночого дня», але й представники сильної статі інших країн світу. До вашої уваги короткий огляд того, як відзначають 8 Березня у різних точках земної кулі. 

Німеччина.
Німці, як і ми, 8-го березня насолоджуються офіційним вихідним, а жінки ще й до того ж мають більше прав на відпочинок. Цікавим є той факт, що у НДР 8 Березня святкували пишно і з розмахом, позаяк у сусідній ФРН про нього нічого не знали, а лише чули. Але, коли відбулося об’єднання двох частин країни в одну, свято поширилося і на її західну частину. Проте, головним святом для німців, як і більшості європейців, залишається День матері.

Франція.
Тут Міжнародний жіночий день практично не святкують. Не дивлячись на це, у всіх ЗМІ цей день згадується, але відзначається виключно комуністами. Вітають же жінок французи в траві – у День матері. Цікаво, що молоді дівчата не мають жодного відношення до цього свята. Для них лишається тільки 14 лютого.


Литва.
У цій країні 8 Березня святкують тільки у тих регіонах, де проживає переважно російськомовне населення – вихідці з колишнього СРСР. Офіційного статусу державного свята Міжнародний жіночий день тут не має.

Італія.
А ость тут Восьме березня – це справжній жіночий день. Італійки збираються виключно жіночими компаніями в кафе, ресторанах, парках і відпочивають від повсякденних турбот . До речі, в Римі жінки цього дня можуть подивитися чоловічий стриптиз абсолютно безкоштовно!

Болгарія.
У цій невеличкій країні в «жіночий день» представниць прекрасної статі вітають не лише в сімейному колі, але й на роботі, оскільки свято не має статусу офіційного вихідного. Крім того, жінки вітають одна одну більш активно та душевно, ніж це роблять чоловіки. Пояснює це сильна стать тим, що день цей – пережиток радянських часів.

В’єтнам.
Тут традиція вітати і вшановувати жінок існує більше 2 тисяч років. Раніше це свято називалося Днем пам’яті сестер Чинг, з якими пов’язана досить трагічна історія. Вони були відважними дівчатами і виступали проти агресії з боку Китаю, керували боротьбою в’єтнамського народу за свою незалежність. Аби китайські завойовники не могли взяти їх живими, потрапивши в оточення, сестри вирішили утопитися в річці. Що, власне, і зробили. Поступово свято на честь двох хоробрих сестер переросло у 8 Березня і «жіночий день».

Японія.
Тут цю дату офіційно не святкують, але і жінок не залишають без належної уваги. Третього березня вони відзначають Свято дівчаток (або Персикових дерев, що цвітуть), а 14 березня – Білий день, коли чоловіки дарують подарунки своїм коханим, але на суму в три рази більшу, ніж ті витратили, аби привітати їх у «чоловічий» день – 14 лютого.

Немає коментарів:

Дописати коментар